Новачки часто плутають між собою два терміни – пінпоінтер і пінпоінт. Різниця між ними велика, але раз зрозумівши відмінності, ви вже ніколи не плутатимете. І ще, в цивілізованому суспільстві ніколи не кажіть “пінпоЙнтер”!

Пінпоінтер

Пінпоінтер та пінпоінт, у чому різниця

Пінпоінтер – це міні металошукач, призначений для точної локалізації маленької цілі в ґрунті. Наприклад, ви копаєте сигнал, і допустимо це монета. Зробили яму, але монети не видно. Перевіряєте котушкою, сигнал є. Що робити далі? Де ж монета? Можливо вона вже на поверхні у викопаному ґрунті. Або як і раніше в ямі, можливо треба копати глибше. Як варіант, монета може перебувати в стінці ями, і скільки яму не заглиблюй, до монети “не докопаєтесь”.

Коли у вас є Пінпоінтер, ви з його допомогою швидко і точно визначаєте місце, де знахідка в даний момент розташовується. Ключове слово “швидко”. Копати можна і без пінпоінтера, але з ним процес швидше. А на копі час = знахідки.

Пінпоінтер у розмовній мові часто називають скорочено – пін, поінтер. В англійській це pinpointer, pointer, pin.

Пінпоінт

Пінпоінтер та пінпоінт, у чому різниця

Пінпоінт – це функція металошукача, за допомогою якої можна локалізувати центр цілі. Наприклад, коли у вас немає пінпоінтера (міні металошукача), ви використовуєте пінпоінт (функцію свого основного металошукача).

В англійській мові ця функція – Pinpoint. Іноді в інструкції для металошукача Pinpoint не транслітерують і залишають в оригіналі.

Чому пінпоінт недостатній, і копачеві потрібен пінпоінтер? Справа в тому, що функція металошукача пінпоінт працює приблизно. Навіть у найкращих. Виробника кажуть, максимальний сигнал (пінпоінта) під центром котушки. Насправді, на практиці це дуже умовно. Бувають такі ситуації, коли усе дзвенить як треба, ось воно тут, “танцюєш” навколо ями, перекидаєш грунт з купи в купу, знову докопуєш яму, розширюєш її, махаєш навхрест, а знахідка в руки не дається.

Важливе уточнення. Копати без пінпоінтера можна. І навіть без функції пінпоінт (деякі металошукачі не мають цієї функції). Це питання лише часу, який ви готові витратити на кожну яму.

 

Пінпойнтер, Пінпойнт

Ніколи не говоріть пінпоійнтер

Іноді можна зустріти спотворене написання через букву Й – пінпойнтер (пінпоійнтер), пінпойнт. Ці слова так пишуть та говорять виключно на росії. Правильно писати та говорити Пінпоінтер та Пінпоінт.