Це найповніший огляд металошукача Nokta Makro Simplex Plus, в якому ми зібрали найважливіші питання – які можливості, параметри та характеристики, чим відрізняються комплектації, як зібрати детектор вперше, про котушки, знахідки, відгуки. Сподіваємось, вам це буде корисно!

Можливості

simplex-nahodki-51

Металошукач Nokta Makro Simplex Plus одночасно грунтовий та підводний. Передбачаються будь-які типи ґрунту – рілля, чорнозем, глину, суглинок, пісок та гірські породи. Плюс, пісок може бути солоний (морський). Для цього завдання у детекторі є спеціальна програма для пляжного пошуку. Занурення під воду на 3-5 метрів, час обмежений лише можливостями нирця та зарядом акумулятора.

Знахідки теж абсолютно будь-які. Чорний метал, кольоровий, золото, срібло, мідь, великі та маленькі – ви все це зможете виявляти, виключати із програми пошуку непотрібне. Причому на відміну від конкурентів своєї категорії (Nokta Makro Simplex Plus це недорогі металошукачі), цей детектор здатний працювати з давньою металопластикою (Римська імперія, Черняхівська Культура, Скіфи, домонголи та монголи, Київська Русь). Стародавнє срібло з високим вмістом лігатури (Римські динарії, Польсько-Литовське царство та інше).

Інформація про знахідку здійснюється кількома способами – звуковий відгук (різно тональний), індикація на екрані (графічна шкала, цифрове значення VDI), вібра відгук.

simplex-nahodki-50

Дискримінація Nokta Makro Simplex Plus повністю під вашим контролем. Виключайте або додавайте потрібні вам метали, або просто скористайтеся однією з готових програм для пошуку (Поле, Парк 1, Парк 2, Пляж, Всі Метали).

У металошукачі Nokta Makro Simplex Plus є професійний функціонал. Дуже швидке оброблення сигналу без втрати глибини виявлення. Баланс ґрунту, пороговий сигнал, фільтри перешкод, гучність звучання заліза, вбудований бездротовий модуль та багато іншого. Такого точно не знайти у конкурентів. При цьому детектор абсолютно простий в управлінні. Перше знайомство у вас займе кілька хвилин і ви вже в пошуку.

Конструкція

simplex.

Конструктив Nokta Makro Simplex Plus це пряма телескопічна штанга з виносною рукояттю. Плавне регулювання висоти в діапазоні 63 – 132 см дає можливість застосовувати металошукач копачу з будь-яким зростанням. Надійні фіксатори виключають люфт і роблять регулювання простим і швидким. На рівній поверхні довжину штанги можна збільшити і отримати більший радіус помаху котушкою – збільшення швидкості пошуку. На пагорбі можна штангу трохи вкоротити – менше втомлюється рука. Обов’язково спробуйте цю можливість, і ви переконаєтеся, як це допомагає у пошуку.

Регульований підлокітник оснащений ременем, що фіксує (є в комплекті). Плюс, у нижній частині підлокітника додано додаткове кріплення для зовнішнього повербанку. Виробник має такий аксесуар, що дозволяє збільшити час автономної роботи металошукача, підзарядка основного акумулятора на ходу. Повербанк підводний, включаючи роз’єм (з’єднання з металошукачем).

Тип конструкції Nokta Makro Simplex Plus – моноблок. Це коли вся електроніка, живлення, панель управління, і екран поміщений в один корпус. Сам собою корпус захищений за стандартом IP68. Металошукач допускає занурення під воду на 3-5 метрів і здатний проводити на глибині тривалий час.

simplex-005

Котушка в металошукачі з абсолютно стандартним кріпленням – нижня штанга, гумові ущільнювачі вух котушки, пластиковий болт (в оригінальному комплекті болт посилень, Г-подібний). Надійно, довговічно, та головне функціонально. Котушка тримає задане положення, без люфту, і за необхідності легко змінює кут щодо поверхні.

Окремо варто виділити вагу Nokta Makro Simplex Plus – лише 1300 грам! І це у повністю робочому стані та великою котушкою 11 дюймів. Ідеальна розважування штанги та невелика вага виключають втому руки. На практиці, безперервний багатогодинний пошук відбувається насолоду.

А ще великий плюс, це супер компактність Nokta Makro Simplex Plus при зберіганні та транспортуванні. Металошукачі не обов’язково розбирати повністю. Достатньо зрушити штанги на мінімальну довжину.

Параметри, Характеристики, Налаштування

Тип металошукачаҐрунтовий і Підводний
ТехнологіяVLF
Робоча частота12 кГц
Програми для пошукуПоле, Парк 1, Парк 2, Пляж, Усі Метали
Дискримінація металівТак
Графічна шкала20 сегментів (8 чорне залізо)
Target ID / VDI0-99 (чорне залізо 0-39)
Режим пінпоинтТак
Баланс ґрунтуАвто, Ручний 0-90
Пороговий сигнал0-30
Зсув частотиF1-F3
Гучність заліза0-3
Функція Notch FilterТак
Звуковий відгук3 тона
Регулювання гучності0-5 (x2)
Регулювання чутливості1-7
Індикатор глибини5 рівнів
Підсвічування екрану0-4
Безпровідні навушникиПідтримуються
Вибро відгукТак
Оновлення прошивкиТак
Захист від водиIP68, занурення під воду до 3 метрів
Розмір63-132 см
Вага1300 грам
ЖивленняАкумулятор (2300 mAh), автономний час роботи від 20 годин
Вбудований ліхтарикТак
Штатна котушка11 DD (SP28 DD)
Гарантія2 роки

Частота 12 кгц вважається універсальною, підходить для будь-якого типу знахідок. Від раннього залізного віку до сучасних. Плюс хороші можливості для пошуку знахідок великого розміру. Зверніть увагу, у металошукачі Nokta Makro Simplex Plus є великий діапазон чорного заліза. Це перевага у виявленні золотих предметів, які на шкалі дискримінації найчастіше розташовані якраз на кордоні з чорним залізом.

Класичний VDI 00-99, цифрове позначення мети під котушкою, зі звичною для більшості копачів нумерацією. Наприклад, залізо 00-39, срібло 70-80, мідь 80-99. Для точного визначення центру мети в металошукачі є статичний режим пінпоінт. Включаєте, проводите котушкою і відразу точно бачите, де треба копати. Мега корисна функція!

Повний набір індикаторів. Поточний стан налаштувань, рівень заряду, глибина залягання знахідки. І в цілому, Nokta Makro Simplex Plus увібрав у себе стільки, чого немає в жодному іншому конкуренті. Баланс ґрунту ручний та автоматичний, зсув робочого каналу для виключення перешкод, гучність звучання заліза, Notch Filter, регулювання гучності, підсвічування екрану, вібра відгук, робота з бездротовими навушниками.

Керування та Дисплей

На панелі керування перед вами шість кнопок. Їхнє розташування забезпечує доступ до будь-якої з них великим пальцем тієї ж руки, в якій знаходиться металошукач.

simplex-upravlenir

На дисплеї (екрані) металошукача відображається така інформація:

simplex-upravlenir

 1. Графічна шкала визначення мети. Відображає сектор мети на шкалі. Також відображає легенду металів та сектори, виключені з пошуку;
 2. Режими пошуку (програми для пошуку);
 3. Налаштування доступні для налаштування;
 4. Цифрове позначення мети при виявленні мети, показник режиму пінпоінт, область для попереджень показує поточне значення налаштування (при редагуванні установок);
 5. Шкала, що відображає поточний рівень чутливості;
 6. Індикатор (шкала) глибини;
 7. Індикатор поточного рівня заряду акумулятора.

Програми для пошуку

У металошукачі 5 готових програм для пошуку – Поле, Парк 1, Парк 2, Пляж, Усі Метали. Варто відразу відзначити, що ви можете створити власну програму для пошуку (зі збереженням для подальшого застосування). Заводські програми Nokta Makro Simplex Plus являють собою групи налаштувань та передустановок, які перекривають типові завдання копачів. Назви говорять самі за себе. На ріллі є сенс використовувати програму Поле. Програми Парк, це два варіанти найпоширеніших установок (універсальний пошук). Відмінність Парк1 і Парк2 між собою полягає в балансі швидкості обробки сигналу та глибині виявлення. Окрема програма для пляжного пошуку також підійде і для занурення в море. Режим Усі Метали відкриває шкалу дискримінації повністю. Ця програма корисна не тільки у випадках, коли ви хочете чути всі метали. Швидке перемикання в цей режим дозволить краще зрозуміти сумнівний відгук.

Комплектація, збирання

При виборі металошукача Nokta Makro Simplex Plus треба знати про два варіанти комплектації – звичайна Simplex+ та розширена < a href="https://noktamakro.com.ua/uk/katalog/metalloiskateli/simplex-whp/">Simplex+ WHP. У другій комплектації є бездротові навушники.

Комплектація звичайна

 1. Металошукач;
 2. Котушка 28DD (SP28);
 3. Кабель для заряджання та синхронізації (прошивки) з ПК;
 4. Перехідник для дротових навушників 6,3 мм;
 5. Інструкція.

simplex-page-07

Комплектація WHP (розширена версія)

 1. Металошукач;
 2. Котушка 28DD (SP28);
 3. Кабель для заряджання та синхронізації (прошивки) з ПК;
 4. Фірмова кепка Simplex (тільки в WHP);
 5. Бездротові навушники 2.4 GHz Green Edition, кабель заряджання навушників (тільки в WHP);
 6. Інструкція.

simplex-whp-001

Складання металошукача

Складання металошукача класичне, для пошукових приладів для ґрунтового пошуку. Навіть якщо ви ніколи самостійно не збирали такий детектор, розібратися дуже просто. Пару собор-розбірок, і цей процес у вас займатиме менше хвилини.

simplex-upravlenir

 1. Вставте ущільнювальні шайби в нижню штангу (місце кріплення котушки до штанги), а потім приєднайте котушку. Закріпіть за допомогою пластикової гайки та болта. Попередження! Не затягуйте болт надто сильно. Достатньо середнього зусилля. Ущільнювачі забезпечать достатню свободу для котушки, щоб міняти кут щодо поверхні. При цьому в котушці не буде люфт і вона зберігає своє положення.
 2. Відкрийте цангові затискачі та з’єднайте між собою всі три штанги (верхня, середня, нижня). Відрегулюйте передбачувану довжину. Більш точно висоту можна підлаштувати (зробити більш-менш) вже в процесі пошуку. Приблизна настройка потрібна для того, щоб при наступному намотуванні кабелю та виставленні робочої висоти на кабелі не залишилося вільні петлі.
 3. Розташуйте кабель навколо штанги та приєднайте конектор кабелю котушки до блоку керування. Зверніть увагу, з’єднання підводне. При повністю закрученій гайці на розніманні відбувається клацання (маркер, що гайка закручена до кінця).
 4. При необхідності відрегулюйте положення підлокітника. Зазвичай це робиться при першому складанні.
 5. При необхідності додайте до підлокітника фіксуючий ремінь.

І все! Складання завершено. Ви готові до пошуку. Виберіть програму, що відповідає вашому типу ґрунту. Виберіть оптимальний рівень чутливості.

Знахідки з Nokta Makro Simplex Plus

Відгуки власників

Фото знахідок говорять самі за себе, це і є позитивні відгуки. Як експерт ми попросили залишити свій відгук Іллю Чемеріс, автора блогу МД-Арена.

Simplex+ дійсно один із найкращих металошукачів у категорії з недорогих. Ефективно шукає монети, давню металопластику, золото, срібло, мідь, великі знахідки. Окремо виокремлю здатність вести пошук на морському узбережжі та в морі. Детектор явно має можливості вище своєї вартості. Рекомендую!

Плюс, думка та відгук експерта Барсук.

Які котушки підходять

simplex-upravlenir

Металошукач Nokta Makro Simplex Plus використовує власні котушки. До цього детектора не підходять котушки від Nokta Makro Multi Kruzer чи Nokta Makro Anfibio Multi. Це треба знати. Тим більше, що котушки Simplex+ не прості, всередині теж розташована електроніка.

На сьогодні для металошукача є 3 варіанти датчиків – штатна котушка SP28 (11 DD), середня кругла 9 DD (SP22), і котушка снайпер SP24 (9.5×5 DD). Більше про котушки для Sinplex – тут (у тому числі сторонні виробники). Усі котушки у нашому магазині в наявності.

Де купити, ціна

p-index-1

Офіційний магазин продукції виробника Nokta Makro в Україні, це не тільки справжня гарантія (але це важливо). Ми знаємо про металошукачів на практиці та надаємо професійні консультації. Плюс у нашому магазині є будь-яка запчастина на детектори. Звертайтесь, ми завжди раді спілкуванню з копачами! Наша адреса, телефони.

Тести та відмінність від конкурентів

Фактичний рівень Nokta Makro Simplex Plus набагато вищий за свою вартість. Ґрунтовий та підводний, швидка швидкість обробки сигналу, баланс ґрунту, підсвічування екрану, вібра відгук, гучність заліза, повноцінний діапазон VDI, режим пінпоінт, готовність працювати на солоному піску, велика 11 DD.

Окремо, кожну з цих функцій (не всі) можна знайти у недорогих металошукачах. Але все разом, таке тільки є у Nokta Makro Simplex Plus. Більше того, навіть дорожчі металошукачі поступаються у функціоналі, і знахідках теж. Наприклад, порівняння з XP Deus та Minelab Equinox.

Порівняння тест металошукачів Simplex+ та Minelab Vanquish 440. Тест на монету 5 копійок 1961 року.

Порівняння тетс металошукачів Simplex+ та Garrett AT PRO International.

Порівняння тест металошукачів Simplex+ та Minelab Vanquish 540.

Секрети металошукача

Як навушники можуть впливати на глибину виявлення та загальний результат за знахідками.

Питання та Відповіді, Цікаві факти

Що таке Сімплекс? Термін позначає n-вимірне уявлення фігури трикутник і є найпростішою об’ємною фігурою. За задумом виробника Нокта Макро, металошукач Сімплекс простий, багатогранний, здатний надати можливості у будь-якій ситуації.

Назва Нокта часто плутають із Нокіа. Не дивуйтеся, якщо зустрінете на просторах інтернету поєднання Нокіа Сімплек або Нокіа Макро Сімплекс. Звісно ж, це випадковість. Турецький виробник Нокта Макро не має жодного відношення до фінської компанії Нокіа. Хоча й обидва виробляють електроніку.

У світі копачів найпоширеніші металошукачі – недорогі, бюджетні. Поява Нокта Макро Сімплекс не випадкова комбінація параметрів та характеристик. Турецький виробник побачив потребу, яку не поспішали займати старі бренди. А саме, копачам був дуже потрібен недорогий ґрунтовий та підводний металошукач. При цьому, з балансом ґрунту, швидкий, простий в управлінні, надійний. Конкуренти такого поєднання можливостей не мають і сьогодні. Більше того, його не знайти і в класі середні металошукачі з цінами в кілька разів більшими.

Перша та друга генерація котушки. Спочатку металошукач Сімплекс випускався з іншою котушкою, не такою, як зараз (теж кругла, 11 DD). Це котушка першої генерації. Згодом з’явилася котушка другої генерації. Але на деяких картинках, інструкція, відео тести, котушки першої генерації зустрічаються. Чим відрізняються між собою перша та друга генерації? Лише корпусом (зовнішнім виглядом). Друга генерація вважається надійнішою.

Що таке оновлення Нокта Макро Сімплекс? Даний металошукач є складним електронним пристроєм з цифровою обробкою сигналу. Є процесор, пам’ять, все як у просунутому смартфоні. В якому є програмне забезпечення, так звана прошивка. Процес оновлення полягає в зміні прошивки на новішу (або повернення до попередньої). Здійснюється оновлення дуже просто. Металошукач з’єднується кабелем USB до комп’ютера, кілька натискань та кілька хвилин, нова прошивка у вас у приладі. Виробник намагається додати новий функціонал, розширити існуючі параметри та налаштування під нові завдання копачів. У Нокта Макро найкращий зворотний зв’язок та підтримка копачів!

Варіанти назви металошукача Nokta Makro Simplex Plus, за якими шукають в інтернеті. Нокта Макро Сімплекс, Нокта Сімплекс, Макро Сімплекс, Nokta Simplex, Makro Simplex, Makro Nokta Simplex, Nokia Simplex, Macro Simplex.

Дивитись у каталозі


Nokta Makro Simplex+ - ціна, параметри та характеристики, особливості, купити в Україні

Nokta Makro Simplex+

Ціна, параметри та характеристики, особливості.