Повний огляд металошукач Nokta Makro Multi Kruzer. Все, що треба знати перед тим, як купити. У чому відмінність Kruzer від Multi Kruzer, які бувають комплектації? Як працює та які котушки підходять для даного детектора. Відповіді на багато питань.

Можливості

obzor-nokta-makro-multi-kruzer-kak-rabotaet-komplektaciya-katushki-a-1

Металошукач Nokta Makro Multi Kruzer відноситься до класу професійних приладів для пошуку широкого кола різних типів знахідок. Шукайте все, що містить метал! Від найдавніших історичних артефактів до сучасних ювелірних виробів, метеоритів, самородного золота. Розміри знахідок стартують із обламаного кінчика швейної голки. Висока чутливість, швидкість обробки сигналу, точна дискримінація та супер надійність.

Головні переваги Multi Kruzer укладені в універсальності, можливості вести пошук не лише на ґрунті, а й під водою, наборі функціоналу та налаштувань. Металошукач може вибір використовувати одну з трьох частот – низька (5 кГц), середня (14 кГц), висока (19 кГц). Низька частота відмінно підійде для пошуку знахідок великого розміру – скарби, схрони, артефакти воєн. Середня частота ідеально підходить для пошуку артефактів, таких як: древня металопластика, що містить олов’янисту бронзу (фібули, амулети, наконечники), монети із золота різної проби (у тому числі з електруму), срібні монети (у тому числі дуже тонкі, та з високим вмістом) лігатури). Висока частота використовується для пошуку знахідок надмалих розмірів, ювелірних виробів на пляжі. По суті, 3 частоти в металошукачі Multi Kruzer, це 3 різні детектори в одному.

Крім функціоналу та можливостей, у металошукачі Multi Kruzer максимальний захист. Витримує занурення під воду до 5 метрів! Виключені будь-які атмосферні впливи та перепади температур, не боїться пилу та бруду. А після копа, ви свій металошукач миєте під струменем води.

Конструкція дозволяє підігнати розмір металошукача під будь-яке зростання. Відмінний баланс дає можливість проводити тривалий пошук без втоми руки.

Відмінність Kruzer від Multi Kruzer

obzor-nokta-makro-multi-kruzer-kak-rabotaet-komplektaciya-katushki-1

У модельному ряді виробника Nokta Makro на сьогодні існує 3 моделі. – Kruzer, Multi Kruzer, Gold Kruzer. Перший (просто Kruzer) працює на одній частоті 14 кГц (середня частота). Другий (Multi) працює на 3-х частотах (одна на вибір: 5 кГц, 14 кГц, 19 кГц). Третій (Gold), спеціалізований металошукач для пошуку самородного золота. Але за бажання, с Gold Kruzer можна шукати та історичні знахідки (монети, металопластику, ювелірні прикраси).

Комплектація

Що входить до комплектації металошукача Multi Kruzer? Чим комплектації різняться між собою? У нашому магазині такі питання звучать часто, і, звичайно ж, ці моменти треба знати всім, хто хоче купити. Формально, комплектація Anfibio Multi ділиться на три – Полегшена (Light, найдешевша), Базова (Basic, стандартна), Розширена (PRO, акційна, з додатковим комплектом аксесуарів).

Полегшена (Light)

obzor-nokta-makro-multi-kruzer-kak-rabotaet-komplektaciya-katushki-k-1

Найдешевша комплектація Multi Kruzer. Це просто металошукач без жодних доповнень. Наприклад, бездротових навушників. Якщо ваш потрібен лише пошуковий прилад, і ви не хочете платити за додаткові аксесуари, це ваш вибір. Причому металошукач повністю у зборі (з усім необхідним), дістаєте з коробки, вмикаєте, і шукайте.

Базова (Basic)

obzor-nokta-makro-multi-kruzer-kak-rabotaet-komplektaciya-katushki-k-2

Базова комплектація Multi Kruzer включає мега корисний аксесуар (і дуже дорогий, якщо купувати окремо) – бездротові навушники.

Розширена (PRO, акційна)

obzor-nokta-makro-multi-kruzer-kak-rabotaet-komplektaciya-katushki-k-3

Виробник Nokta Makro спеціально для копачів з України дає особливі розширені комплектації, що включають різні доповнення. Важливе уточнення часто такі комплектації не відрізняються ціною від Базової, і є супер вигідними. Плюс, виробник сам визначає, в який момент і яка комплектація продається зараз. Тобто. в різну пору року комплект може включати різні доповнення. Як приклад наводимо акційну комплектацію Nokta Makro Multi Kruzer Весна 2021.

Конструкція

obzor-nokta-makro-multi-kruzer-kak-rabotaet-komplektaciya-katushki-k-1

Multi Kruzer застосовує S-подібну розбірну штангу. Плавне регулювання підлокітника під довжину руки. Електроніка, панель управління, екран, живлення – все це укладено в один блок. Проста та надійна конструкція перевірена на практиці, зручна як під час транспортування, так і під час тривалого пошуку.

Штанга

Штанга металошукача складається з трьох секцій – верхня, середня, нижня. Між собою штанги закріплені цанговими поворотними затискачами. Загальна система виключає будь-які люфти, вібрації, вертикальні розгойдування. Це справді вдала штанга і застосовується для інших металодетекторів із модельного ряду виробника.

Верхня штанга включає підлокітник з кріплення додаткових аксесуарів (наприклад, зовнішнього повербанка), виносної рукояті з блоком управління.

obzor-nokta-makro-multi-kruzer-kak-rabotaet-komplektaciya-katushki-k-2

Середня штанга з’єднує верхню та нижню. Плюс, ця секція бере участь у налаштуванні висоти – зменшення, збільшення. нижня штанга відповідає за кріплення пошукової котушки (датчика) з класичною схемою – пластиковий болт, ущільнювальні шайби.

Складання

obzor-nokta-makro-multi-kruzer-kak-rabotaet-komplektaciya-katushki-k-3

Перша (повна) збірка починається зі з’єднання верхньої та середньої штанги (1). Далі проводиться монтування котушки (2). Вставте ущільнювальні шайби у посадочні місця на нижній штанзі. Встановіть котушку та закріпіть її пластиковим болтом. Рекомендація при закрутці болта не потрібно зайвого зусилля. Достатньо буде, якщо котушка не втрачає обраного кута (і при цьому зберігає свободу змінювати кут).

З’єднайте між собою середню та нижню штанги металошукача (3). Для цієї операції поворотні цангові затискачі мають бути відкриті. Виберіть зручну для вас висоту та закріпіть (за допомогою цангових затискачів).

Намотайте провод котушки навколо штанги (щоб не було вільних петель) та приєднайте до електронного блоку (4). Виберіть оптимальне положення підлокітника, максимальне для вашої руки (5). При бажанні, можна додати на підлокітник ремінь, що фіксує (6).

При невеликій практиці повне розбирання/складання металошукача займає близько хвилини. Це дійсно нескладно та зручно в експлуатації.

Параметри, Характеристики, Налаштування

obzor-nokta-makro-multi-kruzer-kak-rabotaet-komplektaciya-katushki-s-1

Металошукач Multi Kruzer має повний набір професійних функцій для пошуку різного типу знахідок. Готові програми, включаючи спеціалізовані для пошуку на морському пляжі та глибинного пошуку. На вибір 3 робочі частоти. Багато тональний звуковий відгук із функцією зсуву точки зміни тону (Tone Break). Вібра відгук для безшумного пошуку та пошуку під водою. Графічна шкала дискримінації. Числове позначення типів металу (функція VDI). Автоматичний та ручний баланс ґрунту. Оцінка ступеня мінералізації ґрунту. Пороговий тон у режимі Усі Метали. Для виключення впливу зовнішніх перешкод металошукачі працюють 5 каналів зсуву частоти. Звучання (гучність) заліза. Регулювання чутливості та гучності. Індикатор глибини, стан батареї. Підсвічування екрану та багато іншого.

Multi Kruzer підтримує роботу з бездротовими навушниками (бездротовий модуль вбудований у блок) та роботу із зовнішнім додатковим акумуляторним блоком (повербанка).

Таблиця характеристик

Тип металошукачаҐрунтовий і Підводний
ТехнологіяVLF
Робоча частота5, 14, 19 кГц
Програми для пошуку2 тона, 3 тона, 4 тона, Пляж, Глибинна, Усі Метали
Дискримінація металівТак
Графічна шкала50 сегментів (5 чорне залізо)
Target ID / VDI0-99 (чорне залізо 0-15)
Режим пінпоинтТак
Баланс ґрунтуАвто, Ручний 0-99
Пороговий сигналТак, 0-10 (режим Усі Метали)
Зсув частотиF1-F5
Гучність заліза1-5
Функція Tone BreakТак
Функція Notch FilterТак
Звуковий відгукБагатотональний
Регулювання гучності0-10
Регулювання чутливості1-99
Індикатор глибини5 рівнів
Підсвічування екрану0-5
Безпровідні навушникиПідтримуються
Вибро відгукТак
Оновлення прошивкиТак
Захист від водиIP68, занурення під воду до 3 метрів
Розмір120-140 см
Вага1,4 кг
ЖивленняАкумулятор (3700 mAh), автономний час роботи від 20 годин
Штатна котушка11x7 DD (KR28 DD)
Гарантія2 роки

Управління

obzor-nokta-makro-multi-kruzer-kak-rabotaet-komplektaciya-katushki-u-1

 1. Дисплей;
 2. Кнопка ВИБІР / Додаткова Глибина пошуку (E.U.D.);
 3. Кнопка УСТАНОВКИ, що дає доступ до основних налаштувань приладу;
 4. Кнопка режиму статичного пошуку РР (режим Pinpoint для точного виявлення центру мети);
 5. Кнопки для навігації в меню та зміни налаштувань приладу;
 6. Кнопка Увімкнення/Вимкнення;
 7. Кнопка НАЛАШТУВАННЯ, що дає доступ до додаткових налаштувань приладу;
 8. Кнопка балансування на ґрунт (функція баланс ґрунту);
 9. Роз’єм для підключення дротових навушників / зарядного пристрою / зовнішнього акумулятора;
 10. Динамік;
 11. Вхідний гніздо кабелю пошукової котушки.

Дисплей

obzor-nokta-makro-multi-kruzer-kak-rabotaet-komplektaciya-katushki-u-2

 1. Режими пошуку (програми для пошуку);
 2. Індикатор глибини залягання мети;
 3. Меню основних налаштувань (УСТАНОВКИ);
 4. ID-шкала визначення мети (VDI). Відображає цифрове значення мети на шкалі ID (шкала дискримінації). Також відображає ID номери, виключені функцією дискримінації, налаштуваннями режимів ФІЛЬТР та точки переходу тону (Tone Break);
 5. Секція, що відображає ID (цифрове значення) мети при її виявленні, а також значення рівня балансування при відбудові від ґрунту, приблизну глибину мети в режимі статичного пошуку (режим пінпоінт). Плюс, у цій секції екрана відображається числове значення будь-якої з налаштувань, вибраної в меню;
 6. Секція, в якій відображаються індикаторні повідомлення;
 7. Меню додаткових налаштувань (НАЛАШТУВАННЯ);
 8. Індикатор мінералізації ґрунту;
 9. Секція, в якій відображається точне значення рівня балансування під час відбудови від ґрунту та поточний рівень балансування на ґрунт під час пошуку;
 10. Індикатор рівня заряду батареї.

Програми для пошуку

obzor-nokta-makro-multi-kruzer-kak-rabotaet-komplektaciya-katushki-a-2

У металошукачі Multi Kruzer є 6 режимів (програм) для пошуку. І кожна по своєму буде краще для різних ґрунтів та типів знахідок. Режими легко перемикаються клавішами клавіатури. Вибраний (поточний) режим підсвічується на дисплеї прямокутною рамкою. Важливе уточнення, програми в яких зазначено кількість тонів мають різні властивості не тільки по звуку. Це по-справжньому різні програми зі своїми передустановками. У тому числі не одразу очевидними. Наприклад, Тон2 і Тон 3 з різною швидкістю обробки, що позначається в ситуаціях з рядом знахідок, що лежать. Майте це на увазі.

Всі Метали

Програма для пошуку, яка використовує функцію маски дискримінації металів та металошукач бачить усі метали. Звуковий відгук однотональний Pitch (наростання інтенсивності залежно від наближення до мети). Цей режим аналогічний режиму “Всі Метали” (All Metal), властивому багатьом моделям металодетекторів.

У програмі Усі Метали налаштування чутливості, порога та iSAT оптимізовані для кращої продуктивності на різних видах ґрунту. Залежно від стану ґрунту ви можете змінити ці налаштування. Також є пороговий тон, що безперервно йде на фоні.

2 тони

Програма пошуку 2 тони рекомендується для пошуку історичних реліквій. Режим особливо ефективний при виявленні в чистому, не засміченому ґрунті. При пошуку в мінералізованому ґрунті додаткове збільшення глибини виявлення знахідок досягається за допомогою функцій ДИСКРИМ і ФІЛЬТР і повільніших проводок котушки (наприклад, одна проводка вправо/ліворуч за секунду).

У цій програмі налаштування дискримінатора металів за замовчуванням виставлено в 03. Його можна змінити залежно від діапазону ID-номерів, які потрібно виключити з пошуку.

Значення VDI в програмі 2 тони наступні, знахідки, що містять залізо 0-15 звуковим + звуковий відгук низької тональності, знахідки містять кольоровий метал отримають VDI 16-99 + звуковий відгук високої тону. Зверніть увагу, за допомогою функції ІЗМ ТОНУ ви можете змістити точку на шкалі дискримінації, в якій змінюватиметься низький тон на високий.

3 тони

Ця програма пошуку застосовує дискримінацію металу з трьома тонами звукового відгуку. Програма відмінно підходить для пошуку монет у засміченому ґрунті. Наприклад, міські парки.

Значення VDI в програмі 3 тони наступні, знахідки, що містять залізо 0-15 звуковим + звуковий відгук низької тональності, знахідки містять кольоровий метал низької та середньої провідності (включаючи золото) отримають VDI 16-66 + звуковий відгук середнього тону, знахідки з металу високої провідності ( мідь, срібло) мають VDI 67-99 + звуковий відгук високого тону. Зверніть увагу, за допомогою функції ІЗМ ТОНУ ви можете змістити точку на шкалі дискримінації, в якій змінюватиметься низький тон на високий.

4 тони

Програма 4 тони призначена для пошуку монет у ґрунті середньої та низької мінералізації. Зверніть увагу, дана програма має підвищену чутливість.

Значення VDI в програмі 4 тони наступні, залізо 0-15 + звуковий відгук низької тональності, знахідки містять метал низької провідності 16-30 + звуковий відгук середньої тональності, середньо провідний метал 31-66 + звуковий відгук середовищі-високий, високо провідний метал 67 99+ звуковий відгук високої тональності.

Пляж

Спеціальна програма Multi Kruzer для пошуку ювелірних виробів на пляжі, включаючи лужні та мінералізовані ґрунти. Наприклад, морський пісок (включаючи мокрий). Головна властивість даної програми є можливість працювати у високо провідному ґрунті застосовуючи маску дискримінації.

Солона вода та лужні види ґрунту мають високий ступінь провідності через сильну іонізацію; металодетектори можуть реагувати на такі види ґрунту як на залізо, що унеможливлює пошук у таких умовах звичайним детектором. Режим пляжного пошуку Kruzer повністю захищений від цих ефектів та перешкод від ґрунту.

У звичайних програмах автоматичне налаштування балансу ґрунту проводиться в діапазоні 22-99. У програмі Пляж баланс ґрунту можна відбудовувати в діапазоні 0-99.

Значення VDI в програмі 2 тони наступні, знахідки, що містять залізо 0-15 звуковим + звуковий відгук низької тональності, знахідки містять кольоровий метал отримають VDI 16-99 + звуковий відгук високої тону. Зверніть увагу, за допомогою функції ІЗМ ТОНУ ви можете змістити точку на шкалі дискримінації, в якій змінюватиметься низький тон на високий.

Глибинна

Спеціалізована програма металошукача Multi Kruzer призначена для виявлення знахідок на максимальній глибині. Зверніть увагу деякі особливості. У цій програмі детектор особливо схильний до впливу зовнішніх перешкод. Зважайте на це при налаштуванні чутливості. Проведення котушки над ґрунтом має проводитися нешвидко (повільніше, ніж у звичайних програмах для пошуку). Дискримінація в глибинному режимі слабкіша і віддає перевагу максимальній глибині виявлення.

Значення VDI в програмі 2 тони наступні, знахідки, що містять залізо 0-15 звуковим + звуковий відгук низької тональності, знахідки містять кольоровий метал отримають VDI 16-99 + звуковий відгук високої тону. За допомогою функції ІЗМ ТОНА ви можете змістити точку на шкалі дискримінації, в якій змінюватиметься низький тон на високий.

Які котушки підходять

obzor-nokta-makro-multi-kruzer-kak-rabotaet-komplektaciya-katushki-c-3

Чудова новина! Для металошукача Multi Kruzer є великий вибір котушок, у тому числі від сторонніх виробників (наприклад, котушки українських виробників MarsMD і NEL ).

Штатна котушка даного детектора – пошуковий датчик 11×7 DD KR28. Еліпс, 11 дюймів, тип DD. Висока чутливість, достатня глибина, надійна та результативна. І якщо у вас виникне необхідність застосування інших котушок для MultiKruzer, наш вибір вас порадує.

Секрети металошукача, Питання та Відповіді

obzor-nokta-makro-multi-kruzer-kak-rabotaet-komplektaciya-katushki-a-3

Підходять котушки Anfibio для Multi Kruzer?

Так, пошукові котушки цих двох серій повністю сумісні. Але з інших серій немає. наприклад, котушка Simplex не підійде для Kruzer. Зверніть увагу, котушки металошукачів для золота особливі і можуть застосовуватися лише для конкретної моделі.

Захист від води, стандарт IP68

Металошукач Multi Kruzer має клас захисту IP68, який припускає тривале занурення під воду на кілька метрів. Більшість сприймають лише той факт, що прилад не боїться води. Але цей рівень визначає комплексний вплив довкілля та умов експлуатації. Даний металошукач також захищений від пилу та бруду, перепаду тиску та температур, має підвищену стійкість до фізичних навантажень (наприклад, ударів), більш тривалий термін служби.

Як дізнатися версію прошивки в металошукачі Multi Kruzer?

Для початку варто уточнити, цей детектор дозволяє самостійно (власнику) робити зміну прошивки. Актуальні версії оновлень ви можете дізнатися або в Сервісному Центрі, або на сайті виробника. Номер прошивки (поточна версія програмного забезпечення, яка в даний момент працює в приладі) виводиться на екран наступною комбінацією кнопок – одночасно утримуйте Плюс і Мінус і (не відпускаючи їх) натискаєте кнопку Увімкнення/вимкнення. На екрані великою цифрою (на місці VDI) відобразиться основний номер прошивки (наприклад, 01). Плюс, на місці числового значення БГ будуть два додаткові ідентифікатори прошивки (наприклад, 03-04).

Як скинути Multi Kruzer до заводських налаштувань?

Для відновлення заводських налаштувань потрібно перейти до розділу меню ЗУ/ЗБР (скидання та збереження налаштувань). На екрані відображаються дві горизонтальні риси (–). Натисніть ліву кнопку, і коли на екрані з’являться заводські налаштування, натисніть кнопку вибір. У секції GB (баланс грунту) з’являться лінії, що обертаються. Коли літери FB зникнуть, заводські налаштування металошукача відновлено.

Що таке функція E.U.D.

Цей режим дозволяє збільшити глибину виявлення за рахунок використання окремого тону, що відрізняється від стандартних.

Знахідки з Multi Kruzer

Знахідки власників металошукача Multi Kruzer. Це лише мала частина, більше знайдете в нашому блозі. Там є додаткова інформація. А якщо знадобиться консультація або техпідтримка – центр Nokta Makro завжди з вами на зв’язку. Вдалих знахідок!

Золото

Історичні

Скарб

Гарантія та Сервіс

Гарантія на Multi Kruzer – 2 роки. Хочете мати металошукач і бути впевненим, що ви ніколи не залишитеся з проблемами один на один? Секрет простий, купуйте офіційні детектори із справжньою гарантією. У нашому Сервісному Центрі працюють найкращі фахівці приладового пошуку. Ми знаємо про металошукачів все! Консультації, гарантійне та сервісне обслуговування, в наявності запчастини та комплектуючі, ремонт будь-якої складності.

obzor-nokta-makro-multi-kruzer-kak-rabotaet-komplektaciya-katushki

Успішного пошуку без поломок. Вам партнер Nokta Makro Україна.

Висновки

Металошукач Nokta Makro Multi Kruzer відмінний універсал із професійними можливостями. Ґрунтовий та підводний, будь-який ґрунт, будь-які типи знахідок. Повний список включений у собі необхідних функцій. Супер надійний та зручний у пошуку. Підтверджена результативність копачами з усього світу.

Захист IP 68 (грунтовий та підводний)
Допускає занурення під воду до 3 метрів. Підвищений захист від бруду, пилки, піску.
ПРЕКРАСНА ДИСКРИМІНАЦІЯ ТА ВІДМІННІ МОЖЛИВОСТІ
Заощаджуйте годину, копаючи лише цінні предмети. Наприклад, ви шукайте тільки золоті цілі та ігноруєте залізо.
ВИСОКА ПРОДУКТИВНІСТЬ
Шукайте історичні знахідки та дрібні ювелірні прикраси на такій глибині, де їх не бачать інші детектори.
Професійна конструкція
Конструкція та компонування професійного рівня, підвищеної надійності.
ФУНКЦІЯ IRON VOLUME
Вимкніть повністю або налаштуйте діапазон звуку низького тону для чорного металу.
Особлива глибинна програма
Використовуйте глибинну програму пошуку, шукайте знахідки недоступні іншим.
РЕЖИМО ПОШУКУ НА ПЛЯЖІ
Стабільна робота на сухому та мокрому піску та під водою.
НОВИЙ РЕЖИМ E.U.D.
Extra Underground Depth! Дозволяє знаходити завдань тип металу у складних ґрунтах та/або на граничній глибині.
ШВИДКІСТЬ ПОКРИТТЯ
Знайдіть те, що пропустили інші металошукачі серед сміття та заліза!
3 НАСТРОЮВАНИХ РІВНЯ ВІДОБРАЖЕННЯ TARGET ID
Можливість вибору вручну одного з трьох режимів залежно від мети для посилення слабкого сигналу в ґрунті. З’являється можливість ідентифікації Target ID.
Оновлення прошивки
Оновлення програмного забезпечення вашого пристрою за допомогою USB входу через комп’ютер і отримуйте максимум від детектора.
ВІБРАЦІЯ
Існує повністю безшумний режим пошуку.
ВСТРОЮВАННЯ АКУМУЛЯТОР
Легко заряджається за допомогою заряджання або зовнішнього зарядного пристрою через USB. Довгий час автономної роботи.
Робота з бездротовими навушниками
Свобода пошуку без затримки сигналу. Насолоджуйтесь свободою руху.
6 режимів (програми) для пошуку
Стабільний та результативний пошук на будь-якому ґрунті. Шукайте будь-які типи знахідок.
Підсвічування екрана
Вбудоване підсвічування екрану для пошуку в сутінках та темряві.
Універсал
Підходити для будь-якого типу ґрунту.
Легка вага
Рука втомлюється менше, ви не витрачаєте годину на відпочинок.
РЕЖИМ ПІНПОІНТ
У металошукачі є режим пінпоінт для точного визначення центру залягання знахідки у ґрунті.

Дивитись у каталозі


Nokta Makro Multi Kruzer - ціна, параметри та характеристики, особливості, купити в Україні

Nokta Makro Multi Kruzer

Ціна, параметри та характеристики, особливості.