Дитячий металошукач. Що про нього треба знати

Металошукач для дітей – це звичайний пошуковий прилад, що працює на тих же технологіях, що і рядові металошукачі для хобі. Але є кілька важливих нюансів, про які треба знати перед покупкою. Розглянемо їх.

Чим дитячий металошукач відрізняється від звичайного?

У дитячому металошукачі, як і в більшості звичайних пошукових приладів, є дискримінація металів (поділяє метал на кольоровий та чорний), детектор здатний компенсувати вплив ґрунту, звуковий відгук на кілька тонів.

Відмінності полягають у таких аспектах:

  1. Дитячий металошукач дуже простий в управлінні. Буквально “ввімкнув і ви вже в пошуку”. Дискримінація металів на метал кольоровий та чорний. Пара іконок, що позначають позитивну та негативну знахідку. Пара (іноді три і більше) тонів звукового відгуку, дзвіночок (копати) та низький звук (пройти повз). Просте управління, це головна властивість, яку повинен мати будь-який металошукач для дітей.
  2. Ще одна важлива властивість, це можливість відрегулювати висоту під дитяче зростання. Більшість звичайних металошукачів навіть на мінімальній висоті будуть великими для дитини до 10-12 років.
  3. Третя властивість, вага металошукача. Дитина не зможе деякий час утримувати (вести пошук) на витягнутій руці звичайний металошукач, вага яких може сягати 2 і більше кілограмів. Дитячий металошукач важить 600-800 грам (*), і це повністю робочому стані.

До цього списку можна додати ще одну (необов’язкову) умову, найчастіше дитячі металошукачі комплектуються котушками невеликих розмірів 5-7 дюймів. Глибина виявлення на монету становитиме 10-15 см. Більша і не потрібна.


* Стандарт “дитячий металошукач” не існує. Як і параметрів, визначальних цей клас приладів. Сьогодні прийнято вважати, що металошукач для дітей не повинен мати ваги понад 1000 грам.

Які бувають металошукачі для дітей?

Дитячий металошукач. Що про нього треба знати

Дитячі металошукачі за своїми практичними можливостями мало чим відрізняються. Але є різниця між детекторами тільки сухопутними та приладами для ґрунтового та підводного пошуку. Також важливо враховувати конструкцію. Бувають варіанти, коли виробник спробував зробити з металошукача для дорослих дитячий. Підлокітник занадто глибокий, штанга металева, рукоять занадто велика для дитячої руки, і т.д.. Спочатку конструкція повинна бути одразу розроблена під дитячу руку та зростання.

Можливі відмінності у технологіях. Дитячий металошукач найчастіше використовує схему VLF, рідко Pi. Враховуючи специфіку, за практичними можливостями ця різниця несуттєва (дитина точно не помітить).

На який вік розрахований дитячий металошукач?

За рекомендаціями вік від 8 до 12+ років. Але ця рекомендація має лише формальний характер. Особливо якщо металошукач допускає занурення під воду, виробник не може рекомендувати таку “іграшку” дітям до 6 років.

На яку глибину можна занурювати дитячий металошукач Nokta?

Дитячий металошукач. Що про нього треба знати

У параметрах та характеристиках дитячого металошукача Nokta вказано глибину 1 метр. Клас захисту відповідає стандарту IP68. Дорослі металошукачі з цим класом можуть занурюватись до 3-5 метрів. Але для дитячого детектора таку глибину виробник не рекомендуватиме, це все-таки металошукач для дітей.

Підходить дитячий металошукач для дорослого?

Це найцікавіше питання. Практика показала, що дорослі найчастіше отримують не менше (навіть більше) задоволення від пошуку. І так… буває таке, що діти “пограли в копачів” і перейшли на щось інше, а дорослі ще довго продовжують ходити з металошукачем у пошуку цінних знахідок. Дитячий металошукач це повноцінний пошуковий прилад, і будь-якого віку пошуковик.

Дитячий металошукач. Що про нього треба знати

Що можна купити дитині?

Рекомендуємо розглядати не тільки прилад по зростанню, а й звернути увагу на металошукачі для ґрунтового та підводного застосування. Навіть якщо дитина (ви) не збираєтеся заходити у воду, загальний рівень захисту цих приладів на порядок вищий. Герметичний корпус захищений від попадання будь-якого пилу та бруду, металошукач завжди можна відмити під проточним струменем води, більш довговічні та практичніші.

У виробника Nokta є окрема серія на вік 6-12+. Це дитячі металошукачі MINI Hoard та MIDI Hoard / MINI Hoard Cool Kit.


Nokta Makro Nokta MINI Hoard - ціна, параметри та характеристики, особливості, купити в Україні

Nokta MINI Hoard

Ціна, параметри та характеристики, особливості.

Nokta Makro Nokta MIDI Hoard - ціна, параметри та характеристики, особливості, купити в Україні

Nokta MIDI Hoard

Ціна, параметри та характеристики, особливості.

Nokta Makro Nokta MINI Hoard Cool Kit - ціна, параметри та характеристики, особливості, купити в Україні

Nokta MINI Hoard Cool Kit

Ціна, параметри та характеристики, особливості.
 

Плюс, є ще 2 металошукачі, які підійдуть для підлітків. Їхня особливість у тому, що це вже повноцінні детектори для хобі.


Nokta Makro Nokta 1st Swing - ціна, параметри та характеристики, особливості, купити в Україні

Nokta 1st Swing

Ціна, параметри та характеристики, особливості.

Nokta Makro Nokta Simplex Lite - ціна, параметри та характеристики, особливості, купити в Україні

Nokta Simplex Lite

Ціна, параметри та характеристики, особливості.
 

Якщо у вас є питання, наші фахівці готові проконсультувати. Ми на практиці знаємо роботу кожного металошукача, які у нас є у продажу. Вдалих знахідок дітям та їхнім батькам!