
Успіх у пошуку з металошукачем безпосередньо залежить від налаштувань, які ви обираєте. Один із ключових параметрів – Recovery Speed (швидкість відновлення). Але що це таке і як його правильно налаштувати?
Що таке Recovery Speed?
Recovery Speed визначає, наскільки швидко ваш металошукач переходить від одного сигналу до іншого. Це особливо важливо, якщо металеві предмети знаходяться поруч один з одним. Детектору потрібен час на процесорну обробку будь-якого сигналу. Що більше ми «виділимо» часу (налаштування Recovery Speed) для аналізу отриманого сигналу, то точніше і глибше прилад побачить. Але при цьому може трапиться такий варіант, коли ще відбувається обробка першого сигналу, а під котушку вже потрапив інший (буде пропущений).
На практиці бувають різні ситуації. Наприклад, згорілий хутір – безліч кованих цвяхів з високим ступенем окислення, і серед них трапляються монети. За низького значення Recovery Speed ви зробите множинні пропуски, і найімовірніше це будуть саме знахідки з кольорового металу. Або навпаки, переоране поле з відносно малим вмістом металевих артефактів, але розташовані вони глибше середнього. За високого значення Recovery Speed металошукач їх не побачить.
Як впливає Recovery Speed на пошук?
Умовно налаштування Recovery Speed можна розділити на 3 групи – Низьке, Середнє, Високе. У різних металошукачів ця настройка може мати свій діапазон (1-3, 1-5, 1-10), розділення умовне. Візьмемо для прикладу налаштування Nokta Legend, діапазон регулювання Recovery Speed від 1 до 10.
- Низьке значення / Low (1–3). Більша глибина виявлення. Погане розділення поруч розташованих об’єктів. Підійде для відносно чистих місць пошуку.
- Середнє значення / Medium (4–6). Зберігається достатня глибина виявлення, і при цьому вже поруч розташовані об’єкти мають розділення. Підходить для розвідки нового місця, універсальне налаштування у випадках, коли ще невідома ступінь концентрації металу в ґрунті.
- Високе значення / High (7–10). Гарна здатність розділяти кілька відгуків, навіть якщо вони потрапляють в один прохід котушкою над ґрунтом. Але при цьому глибина виявлення буде нижчою (ніж на низьких налаштуваннях).
Як правильно налаштувати?
Якщо ваш металошукач дозволяє налаштовувати Recovery Speed, це велика перевага! Змінюючи цей параметр, ви можете отримати максимальний результат і знайти ті знахідки, які інші детектори (без такої функції) ймовірно пропустять. Для початку спробуйте такі варіанти і залежно від ситуації коригуйте налаштування.
- Місце з мінімальною кількістю відгуків, відносно чисте від металу – 1-3.
- Місця, де під одну проводку котушки потрапляють від 2 відгуків – 4-6.
- Пляжний пошук, де часто зустрічається металеве сміття (фольга, пробки, язички від банок тощо), але знахідки рідко розташовані глибоко – 7-9.
- Максимальна концентрація цілей, практично смітник, тут тільки один варіант – 10.
На практиці це працює приблизно так… Ви потрапили на поле, вибрали програму для пошуку, налаштували баланс ґрунту (виконуйте саме в цій послідовності), поставили Recovery Speed на 3 і починаєте пошук. Якщо металошукач поводиться спокійно, сигнали поодинокі, між ними кілька і більше кроків, спробуйте виставити 2. Якщо ж навпаки, сигнали на кожному кроці, багато відгуків від чорного металу, значення Recovery Speed підвищуємо, поки ви не будете розрізняти кожен відгук окремо.
Змінювати швидкість проводки?
Звісно, що ні. Ваш металошукач (найімовірніше) працює в динамічному режимі. Повільна проводка призведе до втрати глибини. Швидкість проводки котушки над ґрунтом залишається стандартною. Але! Є швидкість, а є амплітуда замаху. При низькій концентрації відгуків амплітуда широка (із збереженням положення котушки паралельно ґрунту, не допускайте її підняття по краях). Якщо відгуків багато, амплітуду замаху потрібно зменшити – таким чином ви скорочуєте обсяг ґрунту, що одночасно опрацьовується під котушкою, і допомагаєте процесору встигнути проаналізувати всі отримані сигнали.
Головна порада
Підбираючи налаштування Recovery Speed, прагніть вибрати значення, яке максимально наближене до мінімального. Це допоможе зменшити кількість пропусків. Завжди пам’ятайте, що Recovery Speed — лише один параметр серед багатьох, які пов’язані між собою і працюють у комплексі. Наприклад, неправильний баланс ґрунту може спричинити хибні сигнали, роблячи налаштування Recovery Speed марним. Іноді варто не підвищувати Recovery Speed, а знизити чутливість на 1–2 одиниці. А на сильно засміченій ділянці краще використовувати не середню (а тим більше велику) котушку, а котушку-снайпер.