Новачки часто плутають між собою два терміни – пінпоінтер і пінпоінт. Різниця між ними велика, але раз зрозумівши відмінності, ви вже ніколи не плутатимете. І ще, в цивілізованому суспільстві ніколи не кажіть “пінпоЙнтер”!
Пінпоінтер
Пінпоінтер – це міні металошукач, призначений для точної локалізації маленької цілі в ґрунті. Наприклад, ви копаєте сигнал, і допустимо це монета. Зробили яму, але монети не видно. Перевіряєте котушкою, сигнал є. Що робити далі? Де ж монета? Можливо вона вже на поверхні у викопаному ґрунті. Або як і раніше в ямі, можливо треба копати глибше. Як варіант, монета може перебувати в стінці ями, і скільки яму не заглиблюй, до монети “не докопаєтесь”.
Коли у вас є Пінпоінтер, ви з його допомогою швидко і точно визначаєте місце, де знахідка в даний момент розташовується. Ключове слово “швидко”. Копати можна і без пінпоінтера, але з ним процес швидше. А на копі час = знахідки.
Пінпоінтер у розмовній мові часто називають скорочено – пін, поінтер. В англійській це pinpointer, pointer, pin.
Пінпоінт
Пінпоінт – це функція металошукача, за допомогою якої можна локалізувати центр цілі. Наприклад, коли у вас немає пінпоінтера (міні металошукача), ви використовуєте пінпоінт (функцію свого основного металошукача).
В англійській мові ця функція – Pinpoint. Іноді в інструкції для металошукача Pinpoint не транслітерують і залишають в оригіналі.
Чому пінпоінт недостатній, і копачеві потрібен пінпоінтер? Справа в тому, що функція металошукача пінпоінт працює приблизно. Навіть у найкращих. Виробника кажуть, максимальний сигнал (пінпоінта) під центром котушки. Насправді, на практиці це дуже умовно. Бувають такі ситуації, коли усе дзвенить як треба, ось воно тут, “танцюєш” навколо ями, перекидаєш ґрунт з купи в купу, знову докопуєш яму, розширюєш її, махаєш навхрест, а знахідка в руки не дається.
Важливе уточнення. Копати без пінпоінтера можна. І навіть без функції пінпоінт (деякі металошукачі не мають цієї функції). Це питання лише часу, який ви готові витратити на кожну яму.
Пінпойнтер, Пінпойнт
Іноді можна зустріти спотворене написання через букву Й – пінпойнтер (пінпоійнтер), пінпойнт. Ці слова так пишуть та говорять виключно на росії. Правильно писати та говорити Пінпоінтер та Пінпоінт.